Yeni Başlayanlar İçin Bağlantı Oluşturma Kılavuzu
SEO’nuzu Beyaz Şapka Bağlantılarıyla Nasıl Güçlendirirsiniz?

Bağlantılar oluşturmak muhtemelen SEO bulmacasının en hayati parçasıdır – peki neden bu kadar kafa karıştırıcı olmak zorunda? 

Bağlantılar, Google ve diğer arama motorları tarafından kullanılan en önemli sıralama faktörlerinden biridir.

SEO’nuzu artırmak için beyaz şapkalı geri bağlantıların nasıl oluşturulacağını bilmek istiyorsanız “Yeni başlayanlar için bağlantı oluşturma kılavuzu”nu sizin için hazırladık.

 

Bölüm 1: Bağlantı Oluşturma Nedir?

Bağlantı oluşturma nedir?

Yeni başlayanlar için bağlantı oluşturma kılavuzumuzun ilk sorusu Bağlantı oluşturma nedir? Bağlantı oluşturma, diğer web sitelerinin web sitenize bağlanmasını sağlama uygulamasıdır. Bunu yalnızca yönlendirme trafiği elde etmek için değil, aynı zamanda organik arama sıralamalarını artırmak için yapıyoruz.

Bağlantılar, Google çalışmaya başladığından beri arama sıralamalarını etkiledi ve bugün hala büyük bir rol oynuyor.

Arama motorları yeni içeriği bağlantılar aracılığıyla keşfeder.

İyi bağlantılar oy gibidir; bunlar içeriğin ne kadar değerli olduğuna dair referanslardır ve Google sağlıklı bir bağlantı profilini iyiye işaret olarak görür.

Doğal olarak, web siteniz rakiplerinizinkinden daha önemli olarak algılanırsa, arama sıralamalarında daha üst sıralarda görünürsünüz.

Özetle, web sitenize ne kadar yüksek kaliteli bağlantılar gösterirseniz, rakiplerinizi geçme olasılığınız o kadar yüksek olur.

Google ayrıca web sayfalarınızın ne hakkında olduğunu deşifre etmek için bağlantılar kullanır ve bu süreç arama sıralamanıza da yardımcı olabilir.

Öte yandan, zamanla Google, doğal olmayan bağlantı modellerini algılama yeteneğini geliştirdi.

Arama motoru, ne tür bağlantıların kullanıcılar için yararlı olup olmadığını bulmakta çok daha iyidir.

Bu, eski bağlantı stratejilerinin (yorumları spam göndermek, PBN’leri kullanmak ve forumlarda yayınlamak gibi) artık (veya bir zamanlar olduğu gibi) çalışmadığı anlamına gelir.

Bağlantı kurma, pazarlamacıların ve SEO uzmanlarının içeriklerine nasıl bağlantılar elde ettiğine ilişkin bir terimdir.

Umut, bu bağlantıların içeriğe daha fazla insanı yönlendirmesi ve aynı zamanda daha yüksek arama motoru sıralamalarına yol açmasına yardımcı olmasıdır.

SEO’nuza yardımcı olacak bağlantılar için, bu bağlantılar

 • Faydalı.
 • Yüksek kalite.
 • Doğal.

Bağlantılar eldeki içerikle ilgili olmalıdır; arama motorlarının bağlantıların içeriğini anlaması için yararlı olan iyi bağlantı metni ile.

Sonuç olarak: bağlantı oluşturma, herhangi bir etkili SEO kampanyasının bel kemiğidir. 

Bu nedenle, (Backlink) bağlantı kurma konusunda yolculuğumuzda öğrendiklerimizi paylaşmak için “Yeni Başlayanlar İçin Bağlantı Oluşturma Kılavuzu”nu hazırladık.

Sonuçları Görmek İçin Kaç Bağlantıya İhtiyacım Var?

Artık Google’da bulunmak için neden geri bağlantıların gerekli olduğunu biliyorsunuz, ancak kaç taneye ihtiyacınız var?

Kısacası, sıralamanız gereken geri bağlantıların sayısı iki temel faktöre bağlıdır: 

 • Mevcut alan adı otoriteniz ve 
 • SEO rekabetiniz. 

Bu iki değişkene dayanarak kaç tane geri bağlantıya ihtiyaç duyacağınıza dair tahminlerde bulunulabilir.

Alan Kurumu

Geri bağlantılar, web sitenizin web üzerindeki otoritesini artırmaya hizmet eder. Sitenizdeki önemli sayfalara bağlantılar oluşturarak, bu sayfalar ve etki alanınız da yetki kazanır.

Yepyeni bir web siteniz varsa, yetki açısından sıfırdan başlıyorsunuz. Bu diğer, daha yerleşik web siteleriyle rekabet etmek için muhtemelen daha fazla bağlantıya ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Öte yandan, yerleşik bir web sitesine sahipseniz, peşinde olduğunuz anahtar kelimeler için daha az geri bağlantı alacaktır.

SEO Yarışması

Arama motorları tarafından benimsenen sıralama sistemi nedeniyle, SEO rekabetçi bir spordur ve bir anahtar kelime için sıralama şansınız, rakiplerinizin kaç bağlantıya sahip olduğuna bağlıdır.

Bazı sektörlerde işletmeler, SEO stratejilerinin bir parçası olarak geri bağlantılara öncelik vermemiştir. Bu sektörde yer alan web sitelerinin rakiplerini geçmeleri için daha az bağlantı gerektirir. Bunun olasılığı birkaç yıl önce çok daha yaygındı.

Her yıl binlerce işletme düzenli olarak bağlantılar kurmaya başlar. Rakipleriniz SEO’ları üzerinde uzun süredir çalışıyorsa, onları geride bırakmak bir mücadele olacaktır. Bu durumda, onları geçmek için yüksek miktarda bağlantıya ihtiyacınız olabilir. 

Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?

İlk bağlantınızı oluşturduktan sonra, sıralamanız ne kadar hızlı değişecek? Çoğu bağlantı kurma sorusunda olduğu gibi, cevap o kadar basit değil.

Genel olarak, bağlantı kurma faaliyetinin sonuçlarını görmeye başlamak yaklaşık 3 ay sürer. Ancak tam olarak gerçekleştirilmiş sonuçları görmek için genellikle 6 ay ile bir yıl arasında beklemeniz gerekir.

Bunun kaba bir tahmin olduğunu belirtmek önemlidir. Organik arama sıralamaları binlerce faktöre bağlıdır, kilometreniz değişebilir. Bu nedenle, herkese uyan tek bir cevap verilemez.

Bölüm 2: Hangi Bağlantılar En İyisidir?

En iyi bağlantılar, web siteniz için büyük bir sıralama artışı sağlarken, en kötü bağlantılar aslında SEO’nuza zarar verir.

Bağlantı kurmanın birincil tehlikesi: Yanlışlıkla doğal olmayan veya spam içerikli görünen bir bağlantı oluşturursanız, arama motorları sitenizi cezalandırabilir.

Öyleyse, aynı anda kötü olanlardan kaçınırken, iyi bağlantılar kurduğumuzdan nasıl emin olabiliriz?

Bu sorunun cevabı karmaşık, ancak birkaç faktöre indirgeyebiliriz.

Kaliteli Bir Bağlantının Anatomisi: 5 Temel Faktör

Bir geri bağlantıyı yemekle karşılaştıracak olsaydık, en uygun seçim bir pasta olurdu.

Bu metaforu genişletmek için, bir bağlantı pastası pişirmek için 5 önemli “malzeme”ler nelerdir?  Tıpkı gerçek bir turta gibi, bir link pastasının tadı, sadece malzemelerin kalitesi değil, aynı zamanda lezzetli olmasını sağlar. 

İşte o malzemeler:

 1. Alaka
 2. Güven
 3. Yetki
 4. Yerleştirme
 5. Bağlantı metni

Bu bileşenlerin her biri önemli olsa da, listemizi her bir faktörün sıralamalarınız üzerindeki etkisine göre düzenlemek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.

Bağlantı pastamızın daha net bir resmini elde etmek için, her bir malzemeyi parçalayarak inceleyelim. 

 1. Alaka Düzeyi

Bağlantı pastamızda, alaka düzeyi doldurma şeklindedir. Bir pastayı bulaşık deterjanıyla dolduramayacağınız gibi, sitenizle alakalı olmayan bir bağlantı da kurmamalısınız. 

Bir fitness blogunun piyasadaki en iyi protein tozları hakkında bir yazı yazdığını varsayalım. Bu gönderide yazar iki şirkete bağlantı veriyor: A Şirketi ve B Şirketi.

 • A Şirketi protein tozları satmaktadır;
 • B Şirketi deri cüzdan satıyor.

Söz konusu makale protein tozu ile ilgili olduğu için, A Şirketi’ne bir bağlantı, makale bağlamında daha alakalıdır, bu nedenle bu gönderiden en fazla bağlantı hakkını alır.

Bu arada, B Şirketi’nin bu makale bağlamında bir anlam ifade etmesi oldukça zor olacaktır. Bu nedenle, bağlantının düşük bir alaka faktörüne sahip olduğu anlamına gelir. 

Deneyimlerimize göre, alaka düzeyi , web sitenizin yeni bir bağlantıdan ne kadar sermaye alacağı konusunda büyük rol oynar .

 1. Güven

Bağlantı pastanızın ne kadar lezzetli olduğu önemli değil. Google, bağlantınızın bütünlüğüne güvenmezse, pastanın tamamı dağılır. Bu şekilde güven, bağlantı pastamızı bir arada tutan kabuk gibidir. 

Örneğin, Google’ın Forbes.com’a içeriği olmayan yeni bir alan adından çok daha fazla güvendiğini söyleyebiliriz. Bunun nedeni, Forbes’un web’de bilgilendirici içerik oluşturma konusunda bir üne sahip olması ve yepyeni bir alan adının henüz bunu yapmamış olmasıdır. 

Google’ın bu iki siteye duyduğu güven farkı, organik sıralamalarına yansır: Forbes, oldukça rekabetçi anahtar kelimeler için sıralanabilirken, yepyeni bir web sitesi herhangi bir şey için sıralama yapmakta zorlanır.

Bağlantı fırsatlarını değerlendirirken, bir sitenin kaç anahtar kelime için sıralandığını görmek için Ahrefs kullanabilirsiniz.

Ahrefs

Temel bir kural olarak, bir web sitesi çok sayıda anahtar kelimeden organik trafik çekiyorsa, bu sitenin Google tarafından güvenilir olduğunun iyi bir göstergesidir.

Organik Anahtar Kelime

Bir site, marka adı dışında pek çok anahtar kelime için sıralama yapmıyorsa, genellikle bu fırsatı kaçırır.

 1. Yetki

Yetki, SEO alanında büyük bir terimdir ve bunun iyi bir nedeni vardır: Bir alan adı ne kadar fazla yetkiye sahipse, siteniz bağlantıdan o kadar fazla hakka sahip olur.

Bu şekilde, otorite bağlantı pastası anlamına gelir. Kabuğun çapı pastamızın boyutunu belirlediği gibi, yetki miktarı da bağlantımızın toplam değerini belirler.

Otorite sadece bağlantılarla ilgili değildir. Alan adınız ne kadar fazla yetkiye sahipse, belirli bir anahtar kelime için sıralama yapmak o kadar kolay olacaktır. Yeni, yüksek yetkili bağlantılar alarak otorite inşa edebilirsiniz. Sonunda daha yüksek arama sıralamalarına dönüşebilir.

Yetkiyi değerlendirmek için, Moz’un bir etki alanının puanını kendisine işaret eden bağlantılara dayalı olarak hesaplayan Etki Alanı Otoritesi metriğini kullanabilirsiniz.

 1. Yerleştirme

Fırına gerçek bir turta koyduğunuzda, yerleştirme önemlidir. Pastanız sıcağa çok yakınsa yanacaktır. Yerleşim, bağlantılar için büyük ölçüde aynı şekilde çalışır.

Bağlantınız sayfada ne kadar yüksekte görünürse o kadar iyidir. Bu, içerik bağlantısı almanın alt bilgi bağlantısı almaktan çok daha değerli olduğu anlamına gelir.

Tabii ki, alaka düzeyini de hatırlamak önemlidir. Bağlantınız paragrafa “uymuyorsa”, bağlantı hiçbir şekilde fark yaratmayacaktır. Bu yüzden önce alaka düzeyine öncelik veriyoruz.

 1. Bağlantı Metni

Bağlantı metni, bir bağlantının görüntülediği görünür kelimelerden ibarettir. Bağlantıyı metnin geri kalanı arasında öne çıkarmak için genellikle farklı bir renkle vurgulanır.

Metaforumuza bağlı kalmak için, bağlantı metni pastaya bir etiket koymak gibidir. Bağlantı pastanızı yanlış etiketlerseniz Google size kızabilir.

Son yıllara kadar Google, bir sayfanın ne hakkında olduğunu deşifre etmek için çapalara güveniyordu. Bu, bağlantı metnini bir bağlantının en önemli bileşeni haline getirdi.

Ne yazık ki insanlar bu işlevden yararlanmaya başladılar ve Google algoritmalarını değiştirmek zorunda kaldı. Şimdi, bağlantı metni bir sitenin SEO’sunda çok daha küçük bir rol oynar, ancak bu faktör bir miktar önemini koruyor.

Bağlantılarınız için doğru çapaları seçmek zor bir oyundur ve yanlış yaparsanız yanılabilirsiniz. Optimize ve çok fazla tam eşleşme çapa ile sıralamaya zarar verir. Bu nedenle, genellikle doğal görüneni varsayılan olarak seçmelisiniz.

“Dofollow” ve “Nofollow” Bağlantıları Üzerine Bir Not

Bir bağlantının anatomisinin önemli bir yönü daha vardır ve bu da “rel ” özelliğidir.

Bir giden bağlantıya bir rel= etiketi eklendiğinde, arama motorlarına bir sinyal görevi görür. “rel=nofollow”, bağlantının onay olarak sayılmayacağı anlamına gelirken, “rel=dofollow” etiketi onaylanacağı anlamına gelir.

“Nofollow” etiketi genellikle blog yorumları, sosyal medya gönderileri ve Wikipedia gibi şeylerde görülür. “Nofollow” bağlantıları tamamen yararsız olmasa da, “dofollow” bağlantıları kadar değerli değildir.

Bu nedenle, SEO söz konusu olduğunda, birkaç “nofollow” bağlantısını da serpiştirirken, “dofollow” bağlantılarınızı en üst düzeye çıkarmak istersiniz.

Bölüm 3: Bağlantılar Oluşturmaya Nasıl Başlanır?

Yeni başlayanlar için bağlantı oluşturma kılavuzumuzda ele aldığımız gibi, bağlantılar, arama motorlarının web sitelerini nasıl algıladığı konusunda önemli bir rol oynar. Tutarlı bir temelde yeni geri bağlantılar eklemeden, bir sitenin mevcut arama sıralamasını koruması ve bunları iyileştirmesi daha da zor olacaktır.

Hem Google hem de Bing, yeni geri bağlantılar almaya “denememeniz” gerektiğini söylemek için kayıtlara geçti. Onların görüşüne göre, sadece harika içerik üretmelisiniz ve bağlantılar bunu takip edecektir.

Mükemmel bir dünyada bu harika olsa da, SEO’nun gerçekliği çok farklıdır. Olağanüstü içerik üretseniz bile, arama motorları, geri bağlantıları olmadığı sürece sıralamaya girme şansı vermez – ve Google içeriğinizi sıralamıyorsa, diğer web yöneticileri sitenizi ilk etapta nasıl bulabilir?

İşte acı gerçek: Çok iyi bir içerik üretmeniz, web sitenize geri bağlantıların gelmesini uzun süre beklemeniz demek olabilir. Geri bağlantılar kazanmaya çalışmak yerine, onları kazanmanız gerekir. Bu bir stratejiyle mümkün olabilir.

Bu bölümde size backlink stratejileri oluşturmak için kullanılan üç aşamadan bahsedeceğiz.

Aşama 1: Bağlantı Profilinizi Değerlendirin

Web sayfalarınıza yeni bağlantılar oluşturmadan önce, mevcut bağlantılarınızı incelemelisiniz. Bu verimsiz görünse de, bu adımı atlamanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bağlantı profilinizi değerlendirmek, yalnızca şu anda nerede olduğunuzu söylemekle kalmaz, aynı zamanda siteniz için en iyi geri bağlantı stratejisine sizi yönlendirir.

Başlamak için bir geri bağlantı analizi yapmanız gerekir . Bir geri bağlantı analizi sırasında sitenize işaret eden bağlantıları incelersiniz. Bu, iki temel iç görü üretecektir:

 1. Ele alınması gereken herhangi bir geri bağlantı sorununuz olup olmadığı ve
 2. Şimdiye kadar nasıl geri bağlantı kazandınız.

İlk bölümle başlayalım.

Backlink Sorunları Nasıl Kontrol Edilir?

Alan adınız bir süredir buralardaysa, muhtemelen bazı düşük kaliteli spam geri bağlantıları biriktirmiştir. Bu normaldir ve Google genellikle bu bağlantıların oluşturulmasında yer almadığınızı belirleyebilir.

Ancak bazen, bir site anormal derecede fazla sayıda spam geri bağlantıya sahip olabilir. Bu potansiyel olarak Google’ın web tarayıcısıyla itibarını zedeleyebilir. Bunu, daha önce saldırıya uğramış alan adlarında ve ayrıca olumsuz bir SEO saldırısına uğramış alan adlarında sıklıkla görüyoruz.

Bu senaryoların her ikisinde de yapılacak en iyi şey, bu düşük kaliteli geri bağlantıları belirlemek ve Google’ın reddetme aracını kullanarak bunları “reddetmek” tir .

Peki bu düşük kaliteli spam bağlantılarını reddetmek için nasıl tespit edebiliriz?

Bu konuda size yardımcı olabilecek birçok araç var ama bizim en çok kullandığımız aracın adı Ahrefs . Ahrefs, tüm SEO araçları arasında en büyük geri bağlantı dizinine sahiptir ve düzenli olarak yeni geri bağlantı tarar. Bu, önemli geri bağlantıları kaçırma riskini azalttığı için idealdir.

Bu pratikte nasıl görünüyor? Alan adımızı Ahrefs site gezginine bağlayarak ve sol kenar çubuğundaki “yönlendiren alan adları”na tıklayarak, bağlantıyı bize işaret eden alan adlarının bir listesini görebiliriz.

Yeni başlayanlar için bağlantı oluşturma kılavuzu

Ahrefs’in otorite metriğine (alan adı derecelendirmesi olarak bilinir) göre sıralamak için “DR”ye tıklarsak, Ahrefs bize çok az yetkiye sahip geri bağlantıların bir listesini verir.

Bağlantı Oluşturma Kılavuzu

Bu kılavuzun 2. Kısmından hatırlarsanız, bir bağlantıdan ne kadar değer alacağınızı belirleyen en büyük faktörlerden birinin otorite olduğunu belirttik. Bu bağlantıların otoritesi düşük olduğundan, onlardan pek bir şey kazanamıyoruz ve düşük kaliteli oldukları için bu bağlantılar aslında sıralamamıza zarar veriyor olabilir.

Bu listeyi dışa aktarabilir ve “reddedilen dosya” olarak bilinen dosyayı oluşturabilirsiniz. Ardından o dosyayı Google’a göndermeniz yeterlidir. Bu, Google’a bu bağlantıları onaylamadığımızı söyleme şeklimizdir.

En Çok Bağlantı Verilen Sayfalar Nasıl Görülür?

Şimdi, mevcut geri bağlantılarımızı nasıl elde ettiğimizi inceleme zamanı. Daha sonra bu bilgiyi, yakında oluşturacağımız backlink stratejisini bilgilendirmek için kullanabiliriz.

Web sitemizi Ahrefs’in site gezginine yazıp “ bağlantılarla en iyi” öğesine (soldaki sütunda) giderek, web sitemizde en çok bağlantı çeken sayfaları görebiliriz.

Backlink Kılavuzu

Bu sayfadaki “yönlendiren alanlar” sütununu kontrol ederek, her sayfaya kaç tane alan adının bağlandığını görebilirsiniz.

Görünüşe göre ana sayfamız en popüler olanıdır ve çoğu web sitesi için ortaktır. Listede aşağılara indikçe, epeyce bağlantı çeken bazı içerik parçaları görüyoruz.

En çok bağlantı verilen sayfalara kısa bir örnek:

 1. Bursumuz 
 2. Anahtar Kelime Araştırma Kılavuzumuz
 3. Etki Alanı Yetki Kontrolcümüz

Bu sayfaların her biri farklı bir amaca hizmet eder, ancak hepsinin ortak bir noktası vardır: bağlantı alırlar.

 1. ipucu: Artık geçmişte bizim için neyin işe yaradığını bildiğimize göre, bu bilgiyi gelecekte bizim için neyin işe yarayacağına karar vermek için kullanabiliriz.

Ve profesyonel 2.ipucu : Rakiplerinizi gözetlemek için bu aracı kullanabilirsiniz. Sadece bu işlemi tekrarlayın, ancak kendi siteniz yerine bir rakibin sitesini bağlayacaksınız.

2. Adım: Bağlantı Değerli Varlıkları Belirleyin ve Oluşturun

Bu makale “Yeni Başlayanlar İçin Bağlantı Oluşturma Kılavuzu” ve bu kılavuzun anahtar kelimesi, başkalarının paylaşmak istediği bir içeriğiniz yoksa, yüksek yetkili bağlantılar kazanmak zor olacaktır.

Son örneğimizde, en çok bağlantıyı hangi içerik parçalarının çektiğine baktık. Bunlar, kendilerini “bağlantıya değer” varlıklar olarak kanıtladıkları için harika başlangıç ​​noktalarıdır.

Ancak bu, okuyucularınıza değer sağlayan yeni içerik oluşturmaya devam etmemeniz gerektiği anlamına gelmez. İçerik kraldır ve değer SEO’nun temel taşıdır.

İçeriğinizle yaratıcı olmanızı öneririz. Rakiplerinizin hiçbirinde olmayan bir şey oluşturmak için elinizden gelenin en iyisini yapın – belki de büyük bir rehber veya şaşırtıcı sonuçlar veren sektöre özel bir anket. İçeriğinize şimdi ne kadar çok düşünürseniz, daha sonra geri bağlantı kazanmak o kadar kolay olacaktır.

Bu sayfalara sahip olduğunuzda, bağlantı kurma kampanyanız için hedef olarak hareket edeceklerdir.

3. Adım: Sosyal Yardımı Gerçekleştirin

Artık mevcut bağlantı profilinizi değerlendirdiğinize ve birkaç hedef belirlediğinize göre, nihayet ortaya çıkarak bazı bağlantılar kazanmanın zamanı geldi.

İşte size hızlı bir uyarı: Bu adım en sıkıcı olanıdır. Özellikle bağlantı kurma konusunda yeniyseniz, cesaretinizin kırılmasını veya tükenmesini önlemek için kendinizi hızlandırmanız önemlidir.

Yüzlerce bağlantı kurma stratejisi vardır, ancak bunların neredeyse tamamı, içeriğinizi sosyal yardım yoluyla tanıtmayı içerir. Dediğimiz gibi, birinin web sitenize rastlamasını ummak pratik değildir . Bunun yerine, sitenizi başkalarının radarına koymanız gerekir.

Bu adımı eyleme dönüştürülebilir görevlere ayıralım:

 1. Size bağlantı vermek isteyebilecek web sitelerinin bir listesini oluşturun;
 2. Her web sitesi için iletişim bilgilerini bulun;
 3. Bu kişilere ulaşın ve onlara içeriğinizi tanıtın.

Bütün bunlar yeterince basit, ancak asıl zorluk, bunları verimli bir şekilde yapmaktır. Bağlantı kurma kampanyanızın başarısı buna bağlı olacaktır.

Hangi sitelerin size bağlantı vermek istediğini nasıl anlarsınız? Uzun cevap daha nüanslı olsa da, kısa cevap yapmıyorsunuz. Bu yüzden bu aşama çok yorucu olabilir, özellikle de yanlış strateji izliyorsanız.

Son Düşünceler

Bağlantılar Hakkında son düşünce

Bağlantı kurmanın önemi küçümsenemez. SEO’yu etkileyen birçok sıralama faktörü olsa da, yüksek kaliteli bağlantılar rakiplerinizi geride bırakmanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu kılavuzun bağlantı kurmanın ardındaki lojistiği anlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Her ne kadar karmaşık görünse de felsefemiz basittir: Zamana direnecek bağlantılar kurmaya gelince, kestirme bir yol yoktur.

Kendinizi başka sorumluluklar içinde bulursanız, sizin için ağır işleri yapacak güvenilir bir SEO ortağı seçmeyi düşünün.

Queen Dijital olarak “Yeni Başlayanlar İçin Bağlantı Oluşturma Kılavuzu” ile

firma veya kurumsal web siteleriniz için yüksek kaliteli bağlantı nasıl kurduğumuz konusunda size yol göstermeye çalıştık. 

Rakiplerinizi geçmek konusunda ciddiyseniz, bugün bizimle strateji oturumu planlamak için iletişime geçebilirsiniz.