Web Tasarım Fiyatları: Web Sitesi Tasarımının Tam Maliyet Dağılımı

Web Sitesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Web Sitesi Tasarımı ve Web Sitesi Geliştirme

Web Sitesi Tasarımı Ürün ve Hizmetleri

Web Marka Özelleştirme

Renk Şeması ve Tipografi

Düzen ve Site Navigasyonu

İçerik ve SEO

Web Barındırma Maliyetleri ve Seçenekleri – 2$ ile 100$ arası

Web Bakımı ve Güvenlik Maliyetleri ve Seçenekleri – 35 ABD Dolarından itibaren

Fiyatlandırma: Saatlik ve Web Tasarım Paketleri

Saatlik Web Tasarımı – 75 $’dan başlayan fiyatlarla

Web Tasarım Paketleri – Birkaç Yüz Dolardan Binlerce Dolara

Bir Web Sitesinin Tüm Maliyetlerini Toplama

Kötü Web Tasarımının Maliyeti

Yeni Bir Web Sitesine İhtiyacınız Olduğundan Emin Değil misiniz?

Web Tasarım Fiyatları: Web Sitesi Tasarımının Tam Maliyet Dağılımı

Şirketinizin web sitesini yeniden tasarlamayı mı düşünüyorsunuz? Belki de henüz sahip değilsiniz çünkü tüm seçenekler arasında bunalmış hissediyorsunuz ve bunun ne kadara mal olması gerektiğinden ve hangi yöne gideceğinizden emin değilsiniz. Fiyatlar, bir DIY sitesi için 1000₺ den başlayıp en karmaşık ve kapsamlı web siteleri için on binlerce türk lirasına kadar değiştiğinden, web sitesi tasarımının tüm maliyetini düşürmeye, süreci basitleştirmeye ve ne bekleyeceğinizi anlamanıza yardımcı olmaya karar verdim.

Web Sitesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Web sitelerinin çarpıcı fiyat aralığı genellikle işletmeleri, yeni başlayanları ve girişimcileri çok sayıda soruyla karşı karşıya bırakır: Ne için ödeme yaptığımı nasıl bilebilirim? Fazla mı ödüyorum? Nihai sonuç buna değecek mi? Web sitesi maliyetleri, işletmemin geleceği için yatırım getirisine nasıl dönüşür? Kaç ekstra hizmet için ödeme yapmalıyım?

Web sitesi geliştirme ve tasarımı hakkında en sık sorulan sorulardan bazılarıdır. Bu ve diğer soruları daha iyi yanıtlamak için, önce web tasarımcı ve geliştiricilerin ürünlerini ve hizmetlerini nasıl fiyatlandırdıklarını nelerin dahil olduğunu daha derinlemesine inceleyelim. Tasarım ve barındırmadan UX/UI, güvenlik, bakım, saatlik ücretler ve proje tabanlı fiyatlandırmaya kadar, web sitesi tasarım fiyatları ve hizmetleri hakkında bilmeniz gereken her şeye değinmeye çalışacağım.

Web Sitesi Tasarımı ve Web Sitesi Geliştirme

Kullanıcıların %75’inin bir şirketin güvenilirliğini web sitesi tasarımına göre değerlendirdiği düşünülürse, daha iyi bir siteye yapılan yatırım neredeyse her zaman karşılığını verir. Sorun, bütçenize uygun doğru web tasarım fiyatını bulmaktır.

Web tasarımının maliyet dağılımını anlamak, önce tam olarak ne için ödeme yaptığınızı anlamayı gerektirir. Bir web sitesi oluşturmanın iki ana adımı vardır (gerçekte, bir site oluşturmanın birçok adımı vardır, ancak bu ikisi anahtardır) – web sitesi geliştirme ve web sitesi tasarımı.

Her iki süreç de çeşitli kodlama dilleri bilgisini içerir ve her ikisi de çalışan, işlevsel bir web sitesi oluşturmak için birlikte çalışır. Bazı durumlarda, web tasarımcıları da geliştiricidir ve bir site oluşturmanın her iki yönünü de gerçekleştirebilir. Diğer durumlarda, geliştiriciler ve tasarımcılar bir beceride diğerine göre uzmanlaşır ve web sitenizi oluşturmak için ekip kurar.

Bununla birlikte, bugün odaklandığımız şey ön uç tasarımıdır. Web tasarımcıları, web kullanıcılarınızın sitenizde kolayca ve başarılı bir şekilde gezinmelerini sağlamak için düğmeleri, içeriği, rengi, resimleri, videoları ve menüleri mükemmel bir şekilde yerleştirerek sitenizin yaratıcı yönünü hayata geçirir. Profesyonel web tasarımı olmadan, web siteleri kullanıcının dikkatini net bir şekilde çekemez veya  müşterilere satış sürecinde rehberlik edemez.

Web Sitesi Tasarımı Ürün ve Hizmetleri

Web tasarımcıları, UX (kullanıcı deneyimi) ve UI (kullanıcı arayüzü) tasarımı olarak da bilinen, kullanıcıların ve müşterilerin deneyimlediği web sitenizin öğelerinden sorumludur.

Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı: Sitenizdeki kontroller; ziyaretçilerin gezinmesi, siteyle etkileşime girmesi ve görevleri tamamlaması ne kadar kolay yada zor.

Grafik Tasarım: Dönüşümleri artırabilen marka kişiliğini gösterebilen ve kullanıcılarınızın ilk gördüklerini etkileyerek kullanılabilirliği geliştirebilen görseller (resimler, renk şemaları, düğmeler, simgeler ve tipografi dahil) aracılığıyla iletişim kurma yeteneği.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı: Kullanıcı siteyi kullanırken nasıl hissediyor : deneyim sezgisel mi yoksa sinir bozucu mu?

Dijital pazarlamanın inceliklerini anlarlar ve müşterileriniz için kaliteli deneyimler sağlayan ve satışları artıran web siteleri oluşturmak için pazarlama trendleriyle tasarım tekniklerini kullanırlar .

İşletmenizin web sitesinde nasıl ilerleyeceğinizi düşündüğünüzde, bunlar web tasarım paketinizde almayı beklemeniz gereken temel ürün ve hizmetlerdir.

Karmaşık arayüzler, ek özellikler ve ekstra sayfaların tümü, tasarım ve geliştirme maliyetlerinize ek ücretler ekler. Web tasarımına bir lira dahi harcamadan önce , siteniz için neye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.

Web Marka Özelleştirme

Henüz bir markanız veya logonuz yoksa ve sitenize başlamadan önce, web tasarımcınız marka özelleştirmesi ve logo tasarımı konusunda sizinle birlikte çalışacaktır. Bir marka olmadan, web sitesinin kendisi için bir renk şeması, görünüm ve his seçmek imkansızdır.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için kaliteli logo tasarım paketleri, büyük bir şirketi markalamak veya yeniden markalamak için genellikle 300 ila 1500 dolar arasında veya birkaç bin dolar arasında değişir. Tipik bir logo tasarımı, yeni markanızın renklerini, tipografisini ve logo varyasyonlarını içeren bir marka bilinci oluşturma stil kılavuzuyla birlikte gelir. Aynı zamanda marka özelleştirmesi sunmayan bir web tasarımcısı seçerseniz, önce bu adımı tamamlamanız ve ardından web tasarımcınıza marka oluşturma stil kılavuzunu sağlamanız gerekir.

Renk Şeması ve Tipografi

Web tasarımcıları daha sonra web siteniz için renk şemasını ve tipografiyi bilgilendirmeye yardımcı olması için marka stili kılavuzunuzu kullanır. Siteniz için markanızı tanıtan ve kullanıcıları sitenizde kolayca gezinmeye teşvik eden bir palet oluşturmak için renk teorisini kullanırlar. Renk şeması, harekete geçirici mesajınızın (CTA’lar) görünümünde, sitenin genel izleniminde ve kullanıcının web sitesinin önemli alanlarını belirleme becerisinde önemli bir rol oynar. Tipografi, kullanıcılarınızın sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğu konusunda eşit derecede önemli bir rol oynar. Doğru yazı tipini bulmak zaman, araştırma ve tasarım için keskin bir göz gerektirir.

Düzen ve Site Navigasyonu

Profesyonel web tasarımcınızın içermesi gereken bir diğer önemli hizmet, özelleştirilmiş site düzeni ve gezinmedir. Web sitenizin bulmacasının basit bir parçası gibi görünse de, yerleşim düzeni ve site gezintisi sitenizin kullanılabilirliğini belirler. Web tasarımcısı, sektörünüzdeki müşterilerin nasıl düşündüklerini araştırmalıdır: bir siteden ne beklediklerini, diğer sitelerde nasıl gezindiklerini, satış sürecinde onları neyin engellediğini, en çok hangi bilgilere ihtiyaç duyduklarını. Tasarımcınız daha sonra bu araştırmayı, kullanıcılara önce temel bilgileri veren, ardından ürün veya hizmetinizi seçme sürecinde onları dikkatli bir şekilde yönlendiren bir düzen ve gezinme geliştirmek için kullanır.

İçerik ve SEO

Web sitenizi tasarlamanın bir parçası, her sayfa için doğru kelimeleri bulmaktır. Web tasarımcıları genellikle sitenizin görsel düzeni ve tasarımı olan tel çerçeveler oluşturur ve ardından sitenizin her bir öğesi için uzman kopya geliştirmek üzere metin yazarlarıyla birlikte çalışır. Metin yazarları, CTA’larınız, menünüz, afişleriniz ve daha fazlası için doğru dile odaklanır. Deneyimli bir web tasarımcısı, kaliteli web kopyası hakkında bilgi sahibi olacak ve web sitenizi aranabilirlik ve SEO değeri için optimize etmek için içerik oluşturulmasına rehberlik edebilecektir.

Web Barındırma Maliyetleri ve Seçenekleri – 2$ ile 100$ arası

Birçok web tasarımcısı, web siteniz için barındırma hizmeti de sunar. Barındırma maliyeti, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak aylık 2$ ile 50$ arasında değişmektedir. Çoğu işletme, en uygun fiyatlı barındırma hizmeti olan paylaşımlı barındırmayı tercih edecektir. Diğerleri, bir sanal özel sunucu (VPS) için ayda yaklaşık 30 ABD Doları ve daha fazlasını ödeyecektir. Yine de diğerleri, en pahalı aylık seçenek olan, genellikle 100 $ veya daha fazla olan özel barındırmaya yatırım yapacaktır. Bir barındırma web sunucusu sağlayıcısı arıyorsanız, web tasarımcınız her seçenekte size yol gösterecek ve web siteniz için en iyi barındırma hizmetini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Web Bakımı ve Güvenlik Maliyetleri ve Seçenekleri – 35 ABD Dolarından itibaren

Bir web tasarımcısıyla çalışırken bekleyebileceğiniz son hizmet, aylık web bakımıdır. Birçok tasarımcı, özellikle barındırma hizmeti sunanlar, belirli bir düzeyde bakım da içerecektir. Aylık web bakımının ortalama maliyeti, sitenizin karmaşıklığına bağlı olarak 35 ila birkaç bin dolar arasındadır.

Web sitesi güvenliği de zorunludur ve aylık maliyete eklenecektir. Web sitesi bakımında yerleşik bir güvenlik önlemi vardır, ancak iş gereksinimlerinizin düzeyine ekstra güvenlik eklenmelidir. Özel bilgileri ve kimlikleri yakalayan bir sektörde çalışıyorsanız, harici bir BT güvenlik şirketinin güvenlik programlarını web sitesine eklemesini sağlamayı planlamalısınız; bu, aylık 100-400 ABD Doları arasında değişebilir. Çoğu zaman, tasarımcılar herhangi bir güncelleme uyarısı veya sorunu için size göz kulak olmayı teklif edeceklerdir.

Fiyatlandırma: Saatlik ve Web Tasarım Paketleri

Web tasarımcıları genellikle hizmetlerini iki şekilde sunar: saatlik ücretler veya paket ücretler. Bazı tasarımcılar projenin ihtiyaçlarına bağlı olarak her iki seçeneği de sunarken, saatlik ve paket fiyatlandırma arasındaki karşılaştırmayı anlamaya yardımcı olur.

Saatlik Web Tasarımı – 75 $’dan başlayan fiyatlarla

Saatlik bir web tasarımcısı, saat başına ortalama 75 $ ücret alacaktır. Bazıları çok daha az ücret alırken, diğerleri çok, çok daha fazla ücret alacaktır. Saat ücreti kullanan tasarımcılarla çalışırken, projenin ne kadar süreceğine dair önceden bir tahmin belirlemek yardımcı olur. Deneyimli web tasarımcıları, yeteneklerini ve sınırlarını bilecek ve istediğiniz web tasarımını tamamlamak için sağlam bir zaman fikrine sahip olacaklardır. Bir web tasarımcısının saatlik ücreti, deneyime, verilen hizmetlere ve projenizin karmaşıklığına göre değişecektir.

Bununla birlikte, bir proje yalnızca yukarıda listelenen hizmetlerin ve seçeneklerin belirli öğelerini gerektirdiğinde saatlik ücretlerle çalışmak genellikle daha iyidir. Web tasarımı için saatlik ücret ödüyorsanız, web geliştirme için de ödeme yapmanız gerektiğini unutmayın. Saatlik web geliştiricileri, saatte ortalama 100 ila 180 dolar arasında ücret alacaktır. Bunun da ötesinde, saatlik metin yazarlığı hizmetlerini ekleyin ve web sitesi projeniz hızlı bir şekilde toplanabilir.

Web Tasarım Paketleri – Birkaç Yüz Dolardan Binlerce Dolara

Web tasarımcıları, genel web sitesi ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılamak için genellikle paket fiyatlandırması sunar. Web tasarım paketleri genellikle web geliştirme, metin yazarlığı ve daha önce tartışılan tüm hizmetleri içerir. Marka kişiselleştirme, renk şemaları, tipografi, içerik, SEO, barındırma, bakım ve geliştirme fiyatlandırmasını birleştirerek, web sitenizde yalnızca daha iyi bir anlaşma elde etmekle kalmaz, aynı zamanda olası her tasarım ve geliştirme öğesini içeren daha akıcı bir süreç elde edersiniz. sizin sitenizden.

Web tasarım paketleri  , birkaç yüz ila birkaç bin dolar arasında değişen maliyetlere sahiptir. Büyük ajanslar, daha karmaşık sitelerin tasarımını ve geliştirilmesini tamamlamak için 100.000 dolardan fazla ücret talep edecek.

Doğru web sitesi tasarım paketi ile uzman web tasarımı, özelleştirilmiş geliştirme ve sevdiğiniz bitmiş bir web sitesine ve daha da önemlisi müşterilerinizin sevdiği bir web sitesine sahip olmalısınız!

Bir Web Sitesinin Tüm Maliyetlerini Toplama

Bir web sitesinin özelleştirilmiş doğası nedeniyle, maliyetler şirketinizin ihtiyaçlarına göre büyük ölçüde değişir. Bir web sitesinin ne kadara mal olabileceğinin daha iyi bir görüntüsünü elde etmek için, maruz kalabileceğiniz tüm potansiyel maliyetlerin bir listesi burada (lütfen bunların mevcut fiyatlara göre ortalama maliyetler olduğunu unutmayın ).

  • Markalaşma ve Logo Tasarımı: 2000 – 7500 TL
  • Web Tasarımı (paket fiyatlandırması): 3000 – 10000 TL
  • Paylaşımlı Barındırma: Ayda 9 ila 30 ABD Doları +
  • VPS Barındırma: 20 ila 100$+/ay
  • Web Sitesi Bakımı: Ayda 35 – 150 $ +
  • Alan Adı: Bazıları çok daha pahalı olmasına rağmen, yıllık 80 ila 150 TL arası,
  • Site Güvenliği: Web sitesi güvenliği bazen aylık web bakımıyla veya ayda 100 ila 400 ABD Doları arasında değişebilen alakart hizmetler olarak paketlenebilir.
  • Yönetilen BT (tüm dijital sistemler/bakım için dış kaynak kullanımı): Sabit oranlı aylık ücretler değişir, ancak kullanıcı başına aylık 75 ila 300 dolar arasında bir ödeme bekleyebilirsiniz.

Web siteniz, şirketinizin pazarlama ve marka kimliğinin önemli bir parçasıdır. Birçok yönden en önemli satış temsilcisi ve etkili pazarlama aracıdır, bu nedenle düzenli bakım ve içerik yönetimi gerektirir. Kaliteli bir web sitesine yatırım yapmak, sitenizin güvenli, güncel ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için hem bir kerelik hem de aylık maliyetler gerektirir. Bununla birlikte, maliyetler, web sitenizin şirketinize sağladığı satış ve trafikten çok daha ağır basmalıdır

Kötü Web Tasarımının Maliyeti 

Halihazırda bir web siteniz varsa ve yeniden tasarlamayı düşünüyorsanız , mevcut sitenizi olduğu gibi tutmakla ne kaybedersiniz? 

En açık cevap gelirdir . Popüler bir araştırma, Amazon.com’un sayfa yükleme hızının yalnızca bir saniye daha yavaş olması durumunda, her yıl 1,6 milyar dolara yakın satış kaybedebileceğini ortaya koydu. Bu sekiz yıl önceydi. O zamandan beri Amazon’un yıllık geliri de dahil olmak üzere çok şey değişti. 

Sayfa yükleme hızının yanı sıra şirketinizin büyümesini ve müşterinizin çevrimiçi deneyimini engelleyebilecek başka faktörler de vardır. Stanford tarafından yapılan bir araştırma, web sitesi kullanıcılarının en az %75’inin bir şirketin güvenilirliğini web tasarımlarına göre değerlendirdiğini kabul ettiğini gösteriyor. 

Siteniz eskiyse, yavaşsa, çok meşgulse veya çok seyrekse, şirketinizin aynı olduğuna ve potansiyel müşteri kaybedeceğinize dair bir mesaj gönderir. Daha az dönüşüm, tekrarlanan satışlar ve yönlendirmeler, hızlı bir şekilde şaşırtıcı miktarda gelir kaybına neden olabilir.

İyi haber şu ki, yeniden tasarımdan kazanılacak çok şey var. Bing harika bir örnek. Sitesindeki özel mavi seçimi, yıllık 80 milyon dolarlık ek gelir sağladı.

Yeni Bir Web Sitesine İhtiyacınız Olduğundan Emin Değil misiniz?

İnsanların çoğu ( Oberlo’ya göre 2019’da %85’i ) bir şirketle ilişki kurmadan önce çevrimiçi araştırma yaptığından , dijital varlığınız satış ortamı için kritik öneme sahiptir . Web siteniz olması gerekenin en iyisini yapıyor ve sizi iyi bir şekilde temsil ediyor mu?

Queen Dijital’de, web tasarımcıları ve geliştiricileri ile içerik ve SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz, müşterilerimizin satın almanın yedi aşamasından müşteri savunuculuğuna ve şirketinizin dijital varlığını oluştururken alan işlevsel, çekici, gelir getiren web siteleri tasarlar. Bir web tasarımı danışmanlığı için veya şirketinize özel en etkili, gelir getiren dijital operasyon seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün Queen Dijital ile iletişime geçin.