B

ugünlerde baktığınız her yerde sosyal medyayı göreceksiniz . Hayatın her alanında var. İnternet erişimi olan neredeyse herkes sosyal medyada vakit geçiriyor. Küçük işletmeler için sosyal hesap da strateji oluşturmak artık çok daha önemlidir.

Çoğu insan, Facebook, Twitter, Instagram, Tiktok, Youtube, Pinterest ve LinkedIn gibi platformların ağlarındaki arkadaşlarıyla özgürce iletişim kurmaktan çok daha fazlası için kullanıyor. Artık bunu İnternet trendleri, iş ilanları, ürün reklamları ve haber duyuruları hakkında güncel kalmak için kullanıyorlar.

Bu nedenle, işletmeler, sosyal hesaplarının işleriyle ilgili olmasını sağlamalıdır. Burada yer alan profillerinin güncel bilgileri ve tutarlı durum güncellemelerini içermesi gerektiği anlamına gelir. İşletmenin yaptığı her şey için sosyal medyayı onunla bütünleştiren bir süreci takip etmeleri gerekir.

Bu fikirle ilgili web sitesi tasarımları da sosyal medya ile uyum içerisinde olması gerekir. Sosyal medyada olduğu gibi, web tasarımı da sürekli değişiyor ve sosyal medyanın internette ortaya çıkışından bu yana, web siteniz bu değişiklikler üzerinde güncel kalması gerekiyor.

Aşağıda, işletmeler için Web siteleri ve sosyal medya arasındaki ilişkiyi açıklayan bir kılavuz bulunmaktadır.

Web Sitesi Sosyal Medyanın Bir Parçasıdır

Web siteleri ve sosyal medya birbiriyle ilişkilidir

Hemen hemen tüm şirketlerin sosyal medyada bir varlığı var. Arama motorları, sıralamalarında sosyal profillerini tercih etme eğilimindedir. Bu nedenle, şirketler bir işletme web sitesine trafik çekmenin yanı sıra, trafiği doğrudan sosyal ağlarına da çekmeye çalışıyor.  Sosyal medya, internet üzerindeki hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sosyal hesaplar ve web siteleri iki ayrı varlık olmasına rağmen, bir işletmenin çevrimiçi olarak alakalı kalması için birbirleriyle çalışması gerekir.

Sosyal paylaşımın “sosyal” yönü, İnternet’i daha canlı ve etkileşimli bir pazar haline getirmiş ve genel kullanıcı deneyimine yardımcı olmuştur. Çoğu insan, sosyal hesap beslemelerini diğer web sitelerinde olduğundan daha önemli bilgiler için kontrol eder. Hava tahmininizi kontrol etmeniz mi gerekiyor? İngiltere’de neler olduğunu bilmek ister misiniz? Yeni bir işe mi ihtiyacınız var? Liseden uzun süredir kayıp bir arkadaş mı bulmak istiyorsunuz? Cevap sosyal medya.

Ayrıca, web sitelerinde farklı sosyal platformlarının simgeleri bulunur, böylece kullanıcılar şirketin sosyal hesaplarının yer aldığı sayfaya tıklayıp ziyaret edebilir. Ve kapak tarafında, bir şirketin sosyal platform sayfası da kendi web sitesine bir bağlantı içerir. Günümüzün çevrimiçi pazarında hayatta kalmak için her ikisinin de birbirine ihtiyaç duyması anlamında, web tasarımı ile sosyal medya arasında mutlaka bir gönül ilişkisi olacaktır.

Duis vel tellus a ante convallis pellentesque. Ut nec eros ullamcorper, dictum enim in, euismod est. Proin scelerisque convallis ipsum consequat aliquam. Praesent semper scelerisque accumsan. Integer vitae nulla suscipit, molestie tortor sed, eleifend tellus. Pellentesque a bibendum massa. Etiam auctor ligula nibh.

Web Sitemi Sosyal Ağ Olarak Kullanabilir miyim?

Köklü bir çevrimiçi varlığa sahip olmak için hem bir sosyal medya sayfasına hem de bir web sitesine ihtiyacınız var. Siteler her zaman canlı ve etkileşimli yönlerden yararlanmadığından, web sitenizi bir sosyal ağ olarak kullanmanız önerilmez. Ayrıca sosyal platformlar tüm dünyada iyi bilinmektedir. Sosyal medya ağlarına hitap ederek ilgi kazanma olasılığınız bir işletme web sitesine göre çok daha yüksektir.

Bazı işletmeler, bir web sitesine alternatif olarak yalnızca sosyal medya sayfalarına güvenir. Bu durum, her zaman tavsiye edilmez. Örneğin bir Facebook sayfası, bir işletmeyi sosyal medya aracılığıyla tanıtmanın harika bir yoludur. Ancak, bir şirketin markasını göstermek için yapılabilecekleriyle sınırlıdır. Markanızı kurmak ve genişletmek için bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır.

Mükemmel web sitesini oluşturmak için web tasarımcıları, sosyal medya pazarlama uzmanları ve web sitesi geliştiricileri tasarım sürecinde birlikte çalışmalıdır. Bu şekilde, bir işletme web sitesi ve sosyal medya sayfasının her ikisi de birlikte iyi çalışan temalara sahip olabilir. Tutarlılık çok önemlidir. Çekici bir web sitesi oluşturmanın yanı sıra öne çıkan bir sosyal medya varlığına sahip olmak çok önemlidir.

Web Tasarımının Sosyal Medyadaki ÖnemiWeb siteleri ve sosyal medya Yönetimi

Sosyal medya, hedef kitleler arasında çok daha etkileşimli ve ilginç olan içerikler için bir çıkış noktası yaratmıştır. Bir blog gönderisine çok benzer şekilde, içerik yazarlarına izleyicilerle farklı düzeylerde konuşacak şekilde etkileşim kurmanın bir yolunu sunar. Bu aynı zamanda web site tasarımının giderek daha önemli bir rol oynadığı yerdir.

Web tasarımcıları, potansiyel müşteriler ile mevcut müşteriler arasında daha fazla etkileşim çekmek için web sitelerini ve sosyal medya sayfalarını şekillendirir. Bu, dönüşüm oranlarını artırır ve işletmelerin müşterilerinin ne olduğunu ve neyi aramadığını daha net anlamasına yardımcı olur.

İnsan ruhunu anlamak, pazarlamanın çok önemli bir yönüdür ve web tasarımı ile sosyal medya arasında bir uyum yaratarak bu anlayış çok daha belirgin hale getirilir. Sosyal medya, tüm dünyadaki hedef kitlelere ulaşmak için resimleri, videoları ve etkileşimli reklamları kullanır. Bir resim bin kelime konuşur, bu yüzden iletişim için en iyi araçtır. Görüntüler tüketiciye hitap eder, farklı duygular uyandırır ve işletmenizi çekici bir şekilde temsil eder.

Bu tür etkileşimli web tasarımları, hedef kitlelerin ilgisini çeken ve merak uyandıran bir araçtır. Dolayısıyla, web siteleri ve sosyal medya arasındaki gerçek ilişki, bir şekilde birbirine bağımlı olarak özetlenebilir. Web siteniz ve sosyal medya sayfalarınız çekici, köklü, sürekli güncellenen ve işletmenizin markasını doğru şekilde yansıtmalıdır.