İnstagram Hikayeleri için her gün yeni uygulamalar ortaya çıkıyor, bu da hikayelerin giderek daha yaratıcı, etkileşimli ve ilgi çekici hale geldiği anlamına geliyor.

Günlük 500 milyondan fazla aktif kullanıcıyla, markalar takipçileri ile bağlantı kurmak için İnstagram hikayelerinin etkileşim seviyesini yükseltmek istiyorlar.

Neyse ki, yüksek kaliteli İnstagram hikaye içerikleri oluşturmak artık çok daha kolay hale geldi. Ekstra yardım için İnstagram uygulamasının dışına çıkmanız yeterlidir.

Etkili İnstagram Hikayeleri İçin En İyi 18 Uygulama

Etkili İnstagram Hikayeleri İçin En İyi 18 Uygulama

Instagram Hikaye uygulamaları, kitlenizden daha fazlasının geri gelmesini sağlayacak tutarlı hikayeler ve yüksek kaliteli içerikler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

İnstagram Hikayeleri için seçim yapabileceğiniz binlerce uygulama varken, biz sizin için en iyilerini seçerek tanıtmak istedik.

 1. Over
 2. Storyluxe
 3. Unfold
 4. Seen: Stories Maker
 5. Later
 6. InShot
 7. Mojo
 8. Canva
 9. Adobe Spark
 10. Filmm
 11. Patternator
 12. Tezza App
 13. CutStory
 14. A Design Kit
 15. VCSO
 16. Life Lapse
 17. Magisto
 18. Clipomatic

İnstagram Hikaye tasarım uygulamaları, hayatı kolaylaştırırken (Photoshop çok zor olabilir) her yeni uygulama için gezinmek ve tüm ipuçlarını, püf noktalarını öğrenmek biraz zaman alıyor.

Bu nedenle uygulamalar için kılavuz oluşturarak onları sizin için bir araya getirdik. Bir tuşa dokunarak, hareketli grafikler oluşturmaktan, hareketli İnstagram Hikayeleri ve video rötuşlamaya kadar, gönderilerinizin dikkat çekmesini sağlayacak bir çok uygulamayı sizin için derledik.

PART #1: OVER Öne Çıkan Metin Grafikleri İçin

PART #1: OVER Etkili İnstagram Hikayeleri İçin

İster ipuçları ister ilham verici alıntılar paylaşıyor olun,  tasarımlarınıza yaratıcı bir dokunuş eklemek istiyorsanız, size önerimiz Over , fotoğraflarınıza ve videolarınıza metin veya grafik yerleştirmenize olanak tanıyan hikayeleriniz için harika bir uygulamadır.

Over, yüksek kaliteli, marka içeriği oluşturmanıza yardımcı olacak, aralarından seçim yapabileceğiniz, fotoğraf, yazı tipi, grafik, şablon ve araçlara sahiptir. Over, mükemmel marka içeriğinize küçük bir dokunuşla hareket eklemeyi kolaylaştırır.

Over’in stok video kitaplığında, yaratıcılığınıza biraz hayat vermek için seçebileceğiniz tonlarca farklı animasyon vardır.

İster bir şablon seçin ister sıfırdan başlayın; seçenekleriniz sınırsızdır. Over topluluklarının oluşturduğu, yaratıcılığınız için ilham alacağınız içerik oluşturucularından oluşan bir #bestofover hashtag’i bile var.

Ücretsiz indirme: iOS ve Android 

Part #2: STORYLUXE Göz Alıcı İçerik İçin 

Part #2: STORYLUXE Göz Alıcı İçerik İçin

Kullanıcıların dikkatini çeken en son İnstagram hikayeleri şablon uygulaması, yeni Storyluxe uygulamasıdır .

Uygulama, polaroid, anlık film şablonları, neon, çiçek ve çok çeşitli dinamik İnstagram hikaye şablonlarıyla doludur. Piyasadaki en güncel ve yaratıcı şablonlara sahip bir uygulama olduğu biliniyor.

Başlamak için paketlerden birinden şablon seçin sonra fotoğraflarınızı ve videolarınızı ekleyin.

Storyluxe templates

Ardından, hikayenizi Storyluxe’un filtreleri, arka plan dokuları ve İnstagram estetiğinize uyacak renklerle geliştirebilirsiniz.

Ücretsiz indirme: iOS (Premium abonelik mevcut)

Part #3: UNFOLD Temiz ve Minimalist Şablonlar İçin

Part #3: UNFOLD Temiz ve Minimalist Şablonlar İnstagram Hikayeleri İçin

İnstagram hikaye şablonlarını kullanmak, hikaye içeriğinizin daha görünür olmasını kolaylaştıran yollardan biridir.

İnstagram hikayeleriniz için bir dizi şablon kullanarak markanızla bir bütün olan uyumlu içerikler oluşturabilirsiniz.

Adobe Photoshop’ta şablon oluşturmak veya kullanmakta başarılı değilseniz, İnstagram hikayeleri için Unfold uygulamasını kullanarak telefonunuzdan Göz alıcı şablonlar oluşturabilirsiniz.

Unfold , temiz ve modern şablonlardan oluşan kitaplığıyla bu yıl sahneye çıktı. Temiz ve minimalist şablonları ile İnstagram Hikayeleri için en popüler  uygulamalardan biri haline geldi.

Başlamak için paketlerden birinden şablon seçin sonra fotoğraflarınızı ve videolarınızı ekleyin.

UNFOLD

Unfold ile tasarlanan İnstagram hikayelerini film şeridi, Polaroid ve minimalist sınırlarla, en sevdiğiniz İnstagram kullanıcılarının gönderilerinden tanıyabilirsiniz.

“Keskin ve temiz çerçevelerden sevimli katmanlı polaroidlere kadar her markanın yaratıcı olabileceği bir şablon var. Ve en iyisi, kullanımının çok kolay olması, bu yüzden hikayelerinizin bir sonraki seviye iyi görünmesi için profesyonel bir tasarımcı olmanıza gerek yok ”

Ayrıca Hikayenizi “Hikaye modu” ile ön izleyebilirsiniz, bu da size “gönder” butonuna basmadan önce hikayelerinizin İnstagram’da nasıl görüneceğini görme şansı verir.

Hikayelerinizin uyumlu bir görünüm kazandırmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, Unfold sizin için bu işi profesyonelce yapacak bir uygulamadır.

Ücretsiz indirme: iOS ve Android

Part #4: SEEN: STORİES MAKER  Dinamik ve Animasyonlu Hikayeler İçin  

Part #4: SEEN: STORİES MAKER Dinamik ve Animasyonlu İnstagram Hikayeleri İçin

İnstagram hikayelerinize profesyonel düzeyde animasyonlar eklemek isterseniz,  Seen kusursuz  ve ilgi çekici geçişlerle doludur.

Seen, her 15 saniyelik gönderiler arasında sorunsuz ve ilgi çekici geçişlere sahip slaytları kolayca oluşturabilirsiniz. Böylece hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve gönderilerinizden uzaklaşma olasılığı azalacaktır.

Ayrıca, uygulama içerisinde yayınlarınızı hayata geçirmeye yardımcı olan animasyonlu metin seçeneklerine sahiptir, yani basit bir ürünü foto dinamik ve çekici hale getirebilirsiniz.

Ücretsiz indirme: iOS (Not: Belirli şablonların ve geçişlerin kilidini açmak için Premium üyelik gereklidir).

PART #5 LATER İnstagram Hikayelerinizin İçeriğini Planlayın

İnstagram hikayelerini planlamak, düzenli olarak paylaşım yapmanın ve düzenli takipçilerinizin oluşması açısından önemli unsurlardan biridir. Hikayelerinizi  planlayarak zamandan kazanın.

Anımsatıcılar kullanarak hikayelerinizi saniyeler içinde yayınlayın: fotoğraflarınız, videolarınız, başlıklarınız ve bağlantılarınız yayınlama zamanı geldiğinde telefonunuza gönderilir.

Artık her gün yeni hikayeler bulmak yerine, fotoğraflarınızı ve metninizi doğrudan İnstagram hikaye planlayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Tek seferde bir haftalık hikayeler planlayarak, tutarlı bir şekilde gönderi paylaştığınızda, takipçilerinizin ilgisini çekeceğinize emin olabilirsiniz.

Tüm hikayelerinizin içeriğini, kopyasını ve bağlantılarını tek bir yerde tutmanız mümkün olur.

Tek yapmanız gereken hikayelerinizi film şeridi aracına sürükleyip bırakmak ve ardından bunları istediğiniz sıraya ve görünüme uyacak şekilde yeniden düzenlemek.

Later uygulaması ile, planlanan hikayelerinize, yayınlama zamanı geldiğinde telefonunuza kopyalanacak bağlantılar veya başlıklar ekleyebilirsiniz.

Gönderme zamanı geldiğinde, telefonunuza bir bildirim alacaksınız. Ve bildirimi açtığınızda, hikayeleriniz telefonunuza indirilecek, başlığınız veya bağlantılarınız panonuza kopyalanacak. Böylece İnstagram hikayelerinizi saniyeler içinde yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz indirme: Later kullanmak ücretsizdir , ancak hikayeleri planlamak için ücretli bir plana yükseltmeniz gerekir.

İOS ve Android

Part #6: INSHOT Fotoğraflarınıza ve Videolarınıza Arka Plan Eklemek İçin

Müzikli video yapımcısı dendiğinde ilk akla gelen uygulamadır.  InShot Video Editor özel içerikler oluşturmanızı sağlayan, hikayelerinizi ve metinlerinizi mükemmel bir uyum sağlayarak tasarlayabileceğiniz, fotoğraf ve video düzenleme uygulamasıdır.

Videonuza bir arka plan yerleştirebilirsiniz; uygulama içinde düz renkli bir arka plan seçebilir veya cihazınızdan bir resim yükleyebilirsiniz.

InShot video düzenleyicisi, mevcut videonuzun en boy oranlarını ayarlamanıza olanak tanır.  Bu ayarlama işi bazen ciddi zaman alır fakat InShot ile İnstagram hikayelerinizi kolayca yeniden boyutlandırabilir ve kırpabilirsiniz.

 • Ücretsiz indirme: iOS ve Android

  Part #7: MOJO Dinamik İnstagram Hikayelerinde Kullanacağınız Videolar İçin 

  Mojo, hikayelerinize animasyon eklemek ve dikkat çekici içerik oluşturmanın harika bir yoludur. Günümüzde animasyon yeni bir trend olma yolunda hızla ilerliyor.

  Mojo uygulaması, ilgi çekici video hikayeleri oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

  Uygulama içerisinde, yayınladığınız içerik türü ne olursa olsun yüzlerce animasyondan mutlaka sizin içeriğinize uygun şablonlar yer alır. Mojo’nun şablonları da tamamen özelleştirilebilir, kırpmayı, efektler eklemeyi, başlıkları, animasyonu, hızları, renkleri ve daha fazlasını değiştirmeyi kolaylaştırır.

  Mojo’ya özel yazı tipleri eklemeniz için uyumlu, bu sayede tüm yaratıcı varlıklarınızı tek bir yerde sorunsuz bir şekilde kullanmanıza imkan verir.

  Part #8: CANVA Markanızın Estetiğine Uygun Özelleştirilebilir Şablonlar İçin 

  Canva’nın mobil uygulaması, herhangi bir tasarım bilginiz olmadan temiz, çekici ve güzel İnstagram hikayeleri oluşturmanın yaratıcı yoludur. Bu uygulama sayesinde yüksek kaliteli görüntüler ve malzemeler oluşturmayı kolayca öğrenebileceğiniz grafik tasarım uygulamasıdır. Milyonlarca insan sosyal medya görüntüleri, posterler, dijital davetiyeler, sunumlar, broşürler ve kartvizitler gibi fiziksel materyaller oluşturmak için Canva’yı kullanıyor.

İnstagram hikayeleri için, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda hazır şablon vardır. İsterseniz şablonunuzu, kendiniz oluşturabilir, işletmeniz için  milyonlarca arka plan seçeneği, 130 farklı yazı tipi ve tonlarca grafikle özelleştirebilirsiniz.

Canva uygulamasında yer alan şablonların içerisinde aşağıdaki uygulamalardan birkaçını görebilirsiniz:

 • Vektörler ve Grafikler:  Bunlar, şekiller, çıkartmalar, çerçeveler veya bazı durumlarda animasyonlu simgeler gibi bir şablona karakter eklemek için kullanılan ek öğelerdir.
 • Stok Görüntüler: Bunlar, doğrudan Canva’nın kitaplığından edinilebilen stok görsellerdir. Bunları saklamaya veya fotoğraflarınızı yükleyip değiştirmeye karar verebilirsiniz.
 • Renk Paletleri:  Uyumlu bir stile sahip olmak için çoğu şablon, çeşitli unsurları için belirli bir renk paletini takip eder.
 • Yazı Tipi Grupları:  Bunlar, Canva tasarımcıları tarafından seçilen yazı tipi kombinasyonlarıdır.
 • Sayfa Düzenleri:  Bu, özellikle sunum desteleri veya broşürler gibi birden çok sayfaya yayılan şablonlar için geçerlidir. Genellikle her sayfa için Google Slaytlar veya Powerpoint’e benzer birkaç düzen seçeneği olacaktır.

Canva, basit sezgisel ara yüzü nedeniyle cep telefonunuzdan ulaşarak giriş yapabilirsiniz. Web, Android veya iOS için mobil uygulama olarak aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebilirsiniz.

Ücretsiz indirme: iOS ve Android

Part #9: ADOBE SPARK POST Hareket Halinde Metin Grafikleri Oluşturmak İçin

Adobe en çok profesyonel grafik ve düzenleme yazılımı olarak bilinsede, Adobe Spark Post, herkesin hareket halindeyken bile grafik oluşturmasını sağlayan, tasarım deneyimi gerektirmeyen bir uygulamasıdır.

Spark, günlük iletişimcilerin fikirlerini, etkili güzel görsel hikayelere dönüştürülmesini kolay ve eğlenceli hale getirir. Spark kullanıcıları, her yerden sosyal medya grafikleri, web sayfaları veya videolar oluşturabilir. İlham alın, dakikalar içinde yaratın ve dikkat çeken sonuçlar alın.

Adobe Spark Post, İnstagram hikayelerinizin tasarımını dikkat çekici hale getirmenin kolay bir yoludur. Metin animasyonları uygulayarak tek bir dokunuşla hikayeleriniz için ilgi çekici grafik videolar oluşturabilirsiniz.

Bu uygulamanın kullanımı ücretsizdir ve sadece dakikalar içinde marka hikayeleri ve yüksek kaliteli tasarımlar yaratmanızı sağlar.

Ücretsiz indirme: iOS ve Android

Part #10: FİLMM Trend Video Düzenleme İçin

Instagram fenomenlerinden Zoella ve A Beautiful Mess’in işbirliğiyle doğan Filmm, piyasadaki en yeni uygulamalardan biridir.

Filmm şu anda iOS için mevcuttur ve video kliplerinize ışık sızıntıları, toz, gren ve diğer film benzeri efektler eklemenizi sağlar.

Ayrıca, “vintage teknoloji” trendini seviyorsanız, bu sizin için güzel bir uygulamadır.  Sadece birkaç dokunuşla mobil çekimlerinizi İnstagram hikayeleri için rüya gibi, eski tarz bir gösteri filmine dönüştürebilirsiniz.

Ücretsiz indirme: iOS (Filmm + aboneliğinde ek özelliklerin kilidini ücret karşılığı açabilirsiniz)

Part #11: PATTERNATOR Herhangi Bir Görüntüyü GIF Yapmak

Patternator uygulama mağazasındaki açıklaması sizi yanıltmasın bu uygulamada bir duvar kağıdı üreticisinden daha fazlasını bulabilirsiniz.

Fotoğraflarınızdan logo, emoji veya marka üzerindeki çıkartma gibi temel unsurları çıkararak, İnstagram hikayelerinizin takipçilerinizin anında ilgisini çekecek eğlenceli, GIF tarzı görüntüler oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz indirme: iOS

Part #12: TEZZA İnstagram’da  Güzel Düzenlemeler ve Şablonlar Yapmak İçin

Influencer Tezza , Instagram’da 800.000’den fazla takipçi topladı ve bu tesadüfi değildi.

İnstagram estetiğinin kraliçesi, İnstagram’daki modaya uygun yaratıcı içeriği sayesinde takipçilerini oluşturdu. Bu yüzden, onun adaş uygulamasının da büyük ve sadık bir hayran kitlesi oluşturması normal karşılandı.

Ön ayarlar söz konusu olduğunda, Tezza uygulaması en iyilerden biridir, ayrıca bu basitleştirilmiş düzenleme aracı, İnstagram hikayelerinizi hayata geçirmenizi kolaylaştırır.

Tek dezavantajı, kullanıcıların uygulamada bulunan 11 renk çeşidi ile sınırlı olmasıdır, bu markalarında renk paletine sahip işletmeler için zor olabilir. Bununla birlikte, aralarından seçim yapabileceğiniz 20’den fazla şablon vardır ve bazıları renk gerektirmez.

İndirin: iOS ve Android Ücretli.

Part #13: CUTSTORY Video İçeriğini Yeniden Tasarlamanız İçin

CutStory, sosyal medyada paylaşmak için uzun videoları kolayca kısa klipler halinde kesmenizi sağlar.

Adından da anlaşılacağı gibi, herhangi bir video dosyasını İnstagram’ın 15 saniyelik karelerine uyacak şekilde kolayca kesebilirsiniz. Ancak, film rulonuza kaydetmeden ve takipçilerinize göndermeden önce metin, çıkartma ekleyerek, kolaj oluşturarak ve hatta müzik ekleyerek daha da ileri gidebilirsiniz.

Ücretsiz indirme: iOS (bazı özelliklerin kilidini açmak için uygulama içi satın alımlarla)

Part #14: A DESİGN KİT Resimlerinize Renkli Çıkartmalar, Metinler ve Fırça Darbeleri Eklemek İçin 

A Design Kiti resimlerinize hayat katmak için eğlenceli bir yoludur.  A Design Story, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından taze, renkli fotoğraflar ve videolar oluşturmak için kullanılıyor.

Uygulama, doğrudan fotoğraflarınızın üzerine doku veya renk çizmenize olanak tanıyan çıkartmalar, arka planlar ve gerçekçi fırçalarla doludur:

Bir Tasarım Kiti, takipçilerinizin daha fazlası için geri gelmesini sağlayacak, çok sayıda kişiliğe sahip benzersiz, göz alıcı Hikayeler oluşturmak için harika bir uygulama!

İlham arıyorsanız, topluluktaki diğer kullanıcıların tasarımlarına göz atmak için A Design Kit’i de takip edebilirsiniz .

Ücretsiz indirme iOS

Part #15: VSCO Klasik İnstagram Filtrelerinin Dışına Çıkacak

 • VSCO, ifadenin en önemli olduğu yerdir. Yaratıcı fotoğraf ve video düzenleme araçları, ilham ve kendiniz olmanız için bir yer sunuyoruz.

  VSCO, bir süredir hayranların en sevdiği fotoğraf düzenleme uygulaması olarak kabul edildi.  Ancak video içeriğinizi uygulama üzerinde de  düzenleyebileceğinizi biliyor muydunuz ?

  Daha az bilinen özellik, ne yayınlıyor olursanız olun, tutarlı bir estetiği korumanıza yardımcı olmak için video içeriğinize en sevdiğiniz VSCO filtrelerinden herhangi birini eklemenizi sağlar.

  Ayrıca video düzenleyicide kontrast, parlaklık, sıcaklık ve daha fazlası gibi farklı ayarlamalar da yapabilirsiniz.

  VSCO’da video düzenleme, VSCO ücretli üyeliğine dahil olan özel bir araçtır, ancak video içeriğinizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, yatırım yapmaya değer olabilir.

  İndir: iOS ve Android

 • Part #16:  LİFE LAPSE Yaratıcı Hikayelerle  Oluşturmak için

  Sizi markanıza güzel, göz alıcı videolarla hayat veren bir uygulamayla tanıştırmak istiyoruz.

  Bu yıl İnstagram hikayeleri içeriğinizi geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle Life Lapse’a göz atmak isteyeceksiniz. Uygulama, doğrudan mobil cihazınızdan yüksek kaliteli stop motion videolar oluşturmanızı kolaylaştırır ve ulaşılabilir eğitimleri ile sürecin her adımında size rehberlik eder.

  Life Lapse’a göre , “15.000 $ + değerindeki kameralar, bilgisayarlar ve profesyonel düzenleme yazılımlarından 10 kat daha hızlı” hareketli durdurma videoları oluşturabilirsiniz.  Stop-motion videolar oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey kameranız, iyi aydınlatma ve bir tripodunuz.

  Instagram Hikayeleri için her gün yeni uygulamalar ortaya çıkıyor, bu da hikayelerin giderek daha yaratıcı, etkileşimli ve ilgi çekici hale geldiği anlamına geliyor!

  Mantıklı; ile 500 milyonu aşkın günlük aktif kullanıcı , markalar profiline, onların takipçileri ile tahrik trafik bağlamak ve onların ulaşamayacağı kontrolü eline almak seviye yukarı onların Instagram Stories istiyorum.

  Neyse ki, yüksek kaliteli Instagram Hikayeleri içeriği oluşturmak artık her zamankinden daha kolay fazladan yardım için İnstagram uygulamasının dışına çıkmanız yeterlidir.

  Life Lapse, İnstagram hikayelerinize (yüksek maliyet olmadan) yüksek prodüksiyonlu bir görünüm kazandıracak benzersiz, göz alıcı içerik oluşturmak için harika bir uygulamadır.

  Ücretsiz indirme: iOS ve Android

 • Part #17: Magisto Akıllı Video Düzenleyici ile Göz Alıcı İçerik Oluşturmak

  Magisto’nun güçlü film yapımcısı ile fotoğraflarınızı ve çekimlerinizi göz alıcı videolara dönüştürerek İnstagram’da izleyicilerinizin dikkatini çekin.

  Yüz milyonu aşkın kullanıcısıyla, İnstagram hikayeleri için kullanımı kolay uygulama, yüksek düzeyde prodüksiyon yapmanızı sağlayacak güçlü düzenleme stilleri ve şablonlarla doludur.

  Video içeriğiniz yeterli değilse bile bu İnstagram hikayeleri uygulaması, kullanmanız için iStock’tan premium stok görüntüleri ile birlikte gelir.

  Magisto’nun akıllı video yapımcısı, yalnızca fotoğrafları kullanarak gerçek bir video gibi hissettiren bir slayt gösterisi veya video kolajı oluşturmanıza bile yardımcı olabilir.

  İndir: iOS ve Android

 • Part #18: CLİPOMATİC İnstagram Hikayelerinize Altyazı Eklemek İçin 

  Instagram Hikayeleri videolarının% 40’ının sessiz olarak izlendiğini biliyor muydunuz ? Bu nedenle, sessiz modda izlerken kitlenizin dikkatini çekmenin harika bir yolu, yayınlarınıza metin altyazıları eklemektir.

  Ayrıca, video içeriğinizi daha kapsayıcı hale getirecek, böylece hiç kimse gönderilerinizi kaçırmayacak.

  Bu kulağa oldukça zaman alıcı gelse de, neyse ki bunu çok kolaylaştıran bir uygulama var.

  Clipomatic’in akıllı video editörü, söylediğiniz her şeyi canlı altyazılara dönüştürür. Her şeyi yazmanız gerekmediği anlamına gelir  uygulama sizin için tüm işi yapar.

  Tek yapmanız gereken sihirli kayıt düğmesine basmak, net bir şekilde konuşmak ve sözleriniz kaydınızın hemen üzerinde şık başlıklar olarak görünecektir. Görüntüleyenlerinizi gerçekten “şaşırtmak” için videolarınızı sanatsal filtreleriyle de geliştirebilirsiniz.

  Ücretsiz indirme iOS