Teknolojideki gelişmeler, müşterileri çekmek ve satışa dönüştürmek için sınırsız görsel oluştururken, üretim maliyetlerini ve süresini büyük ölçüde azaltabilen CGI/3D görselleştirme den yararlanır.3D-Gorsellestirme

 

“2040 yılına kadar, tüm satın almaların yaklaşık %95’inin e-ticaret yoluyla yapılması bekleniyor.” Bu Nasdaq verileri, Covid’in dünya çapında e-ticaretin benimsenme yörüngesini ilerletebilmesinden önceki 2017 yılına aittir. Sonuç olarak, markalar ve perakendeciler, Field Agent tarafından yapılan bir ankete göre, alışveriş yapanların %83’ünün ürün imajının satın alma kararlarında en önemli tetikleyici olduğunu düşündüğü tüketicilerin dikkatini çekmek için mücadele ediyor.

Sektörün bir süredir nereye gittiğini göstermek için çeşitli anketler ve bloglar tarafından çeşitli eğilimler belirlendi: İnfluencers (Etkileyiciler), Omnichannel (Çok kanallı), Visual Marketing (Görsel pazarlama), Visual Search (Görsel arama), Social Marketing (sosyal pazarlama), Virtual Assistance (chatbot) (Sanal yardım), AI & Big Data (AI ve Büyük Veri), Hyper Personalization (Hiper Kişiselleştirme), Payments (Ödemeler) diğerleri arasında.

Daha yakından bakıldığında, “görsel içeriğin” az önce bahsedilen bazı trendler içinde kilit bir unsur olması tesadüf değildir.

Omnichannel (Çok Kanallı)Omnichannel Marketing

Shopify’a göre, tüketicilerin neredeyse dörtte üçü (%73) satın almadan önce birden fazla kanal kullanıyor. Günümüzün müşterileri, satıcının web sitesi, sosyal medya sayfaları, çevrimiçi perakendeciler, hatta fiziksel mağazalar arasında geçiş yapıyor ve benzer ürünleri karşılaştırıyor (giderek daha fazla müşteri görsel arama motorlarını kullanıyor). İzleyiciyle gerçekten bağlantı kurmanın yolu tutarlı bir hikayeden geçer. Ve çoğu zaman, belirli bir ürünün kullanım ömrü boyunca görsel yaratıcılıkta farklılıklar olması gerekir. Bu, farklı platformlara uyum sağlaması ve aynı mesajı göndermesi gereken yaratıcı ürün görsellerine talebin artmasıyla sonuçlanır. 3D görselleştirme ile işletmeler, sonsuz kişiselleştirilmiş ve dinamik müşteri deneyimleri için ürün fotoğraflarını güncelleyebilir, yenileyebilir ve uyarlayabilir. Ancak bu, perakendeciler için oldukça zorlayıcı olabilir, çünkü kaliteli bir fotoğraf çekimi düzenlemek 10 hafta kadar sürebilir ve bu da değerli markalama zamanını kaybetmenize neden olabilir. Ayrıca işletmeler, A/B testini iyileştirmek için görüntüleri özelleştirerek değişim yapabilir.

Visual Search (Görsel Arama)

İnsanların bir metin aramasının aksine gerçek dünya görüntülerini kullanarak öğeleri aramasına yardımcı olmak için yapay zeka kullanır. Google, Pinterest, Instagram, Amazon ve Microsoft gibi en büyük oyuncuların çoğu bu özelliği zaten ekledi ve tanıtıma başladı. Media Planete göre, Y kuşağının ve Z kuşağının %62’sinin diğer herhangi bir arama teknolojisine kıyasla neden görsel aramayı tercih ettiğini anlamak kolaydır.

İşletme sahipleri ne yapabilir? Satıcının ürün resimlerini optimize etmek çok önemlidir. Ürün görsellerinin 3B modellerinden oluşan bir kitaplık oluşturmak, arama motorları için görüntülerin işlenmesini kolaylaştırabilir ve tüketicilerin arama sonuçlarında görüntülenecek işletmenin fotoğrafını seçmelerine olanak tanır. Bu 3D görselleştirme modelleri, hem masaüstü hem de mobil cihazlar için kolayca optimize edilebilir.

Hyper Personalization + AI & Big Data (Hiper Kişiselleştirme + Yapay Zeka ve Büyük Veri)

Hiper kişiselleştirme, davranış, tercihler ve çeşitli pazarlama taktiklerine verilen tepkiler hakkında kullanıcı verilerini toplamak ve analiz etmek için AI (Yapay Zeka) algoritmalarını kullanıyor. AI, müşterilere zamanında ve alakalı ürün veya arama önerileri sunarak dönüşüm oranlarını artırır. Analytics ayrıca coğrafyalar ve demografi gibi göstergeleri de dikkate alır.

Ürün görselleri, müşteriler hakkında bilgi edinmek için en iyi fırsatlardan biridir. İşletmeler, hangi görsellerin müşterilerin ilgisini çektiğini test ederek en iyi alışveriş sepeti yerleştirme oranlarına ulaşabilir. CGI ve 3D görselleştirme ile işletmeler, A/B testini iyileştirmek için görüntüleri özelleştirilebilir ve değiştirebilir. Ayrıca, daha fazla satın almayı tetiklemek için görsellerdeki renk, stil ve ürünleri kolayca uyarlayarak hangi görsellerin müşterilerin ilgisini çektiğini test edebilirler.

Metaverse (Meta Evren)Metaverse Dunyası

Henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen, metaverse çevrimiçi ticaretin geleceğidir. İnsanların tamamen yeni yollarla alışveriş yapacağı ve ürünleri satın alacağı 3B sanal bir evrendir. Meta veri deposunda başarılı olmak için perakendecilerin geleneksel ürün fotoğrafçılığını bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler ve 3B işleme teknolojisiyle değiştirmesi kritik önem taşıyor. Markalar ve perakendeciler bu şekilde sonsuz değiştirilebilir ve her zaman alışveriş yapılabilir yüksek kaliteli 3D ürün görselleri oluşturmaya başlayabilir.

Temel e-ticaret trendlerini yakalamak için ürün görsellerinin çok önemli olduğu çok açık. Bu eğilimlerin entegrasyonu, sürekli artan sayıda yaratıcı ürün görseli gerektirir. Bu, ancak ürün görselleri üretmenin eski yollarını terk ederek ve yeni teknolojilere geçerek başarılabilir. Teknolojideki gelişmeler, müşterileri çekmek ve satışa dönüştürmek için sınırsız görsel oluştururken üretim maliyetlerini ve süresini büyük ölçüde azaltabilen CGI/3D görselleştirme den yararlanır.

Bkz:  Bizimle İletişime Geçin