E-Ticaret Hakkında …

Queen Dijital olarak  e-ticaret hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri yabancı kaynaklardan araştırarak sizlere ulaştıracağız.

E-Ticaret Müşteri Hizmetleri Nedir?

 

Özünde, müşteri hizmetleri, ürün veya hizmetlerin satın alınmasından önce, sırasında ve sonrasında müşterilerin memnuniyeti için destek veren şirketlerdir.

Son derece rekabetçi bir dünyada, E-Ticaret şirketi sahipleri kendilerini pazarın geri kalanından ayırmak için müşteri deneyimine ve müşteri hizmetleri stratejisine yatırım yapıyor. E-Ticaret için müşteri hizmetleri stratejileri genellikle çok kanallı müşteri desteği, canlı sohbet ve kişiselleştirilmiş satın alma deneyimi gerektirir. Bu şirketlerin nihai hedefi, sadık müşteriler, daha yüksek dönüşüm oranları ve daha yüksek müşteri değeri sağlamak E-Ticaret müşteri hizmetleri sunmaktır .

 


E-Ticaret Pazarlama Nedir?

 

E-Ticaret pazarlaması, potansiyel müşterilere çok sayıda pazarlama kanalı aracılığıyla mağazanızı tanıtır. Çevrimiçi mağazanıza trafik çekmenize yardımcı olur, bu yüzden daha büyük bir İnternet pazarlama stratejisi olarak da tanımlayabiliriz.

Bu pazarlama stratejisi, markanın bilinirliğini, müşteri sadakatini ve sonunda çevrimiçi gelirleri artırmaya yardımcı olabilir . Bu nedenle, çevrimiçi mağazanıza trafik çekmek istiyorsanız, E-Ticaret pazarlama stratejileri uygulamak çok önemlidir.

Örneğin, organik trafik uzun vadede hayatta kalmak isteyen herhangi bir E-Ticaret mağazası için Bal-Kaymaktır. Fakat bugünlerde içerik yayınlamak yeterli değil çünkü orada çok fazla rekabet var. Ayrıca reklamlarla markanızın tanıtımını yapmanız  gerekiyor!

E-Ticaret pazarlama hizmetinin mağazanızı büyütmenize, sosyal medya ve arama motorlarındaki  kampanyalarınızda farklılaşmanıza yardımcı olabileceği bir gerçektir.

 


E-ticaret Canlı Sohbet Nedir?

 

Dünyanın her yerinde meydana gelen değişimlere ayak uydurmak ve kalabalığın arasından sıyrılmak için şirketler daha fazla canlı sohbet etmeye önem veriyor. Canlı sohbet sadece müşteri deneyimini geliştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda satışlarınızı ve markanızın güvenilirliğini artırır.

E-Ticaretteki problemlerden biri, ziyaretçilerinizin sorularına aynı anda cevap verebilecek biriyle bağlantı kuramamasıdır. Birçok araştırma, müşterinin çoğunlukla web sitelerinde canlı sohbet uygulayan şirketlere döndüğünü kanıtladı. Bu nedenle E-Ticaret için canlı sohbet çok önemlidir.

 


E-Ticaret Platformu

 

Bir E-Ticaret platformu, işletmelerin çevrimiçi mağazalar oluşturmasına izin veren bir yazılım parçasıdır. Ayrıca sitenizi oluşturmak ve yönetmek için araçlar sağlar. E-Ticaret platformlarının çoğu, işletme sahiplerinin bir çevrimiçi mağazayı kolaylıkla yönetebilmeleri için bir mağaza yönetim paneli sağlar. İşletmeniz için bir E-Ticaret platformu seçerken birkaç noktayı göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle fiyat, kullanılan teknoloji ve benzeri özellikler sizlere birkaç harika örnek verebiliriz.

BigCommerce 

Bu önde gelen E-Ticaret platformu site oluşturucu, raporlama ve daha fazla özellikler sunar. Ayrıca perakendecilerin Amazon, eBay, Facebook, Google Alışveriş ve Square gibi diğer sitelerde ve platformlarda satış yapmalarını sağlar. Ayrıca büyük destek, müşteri sadakati, mobil entegrasyon, kullanıcı dostu ve çok daha fazlası gibi bir dizi özellikler sunmaktadır. 

Drupal Ticaret

E-Ticaret sitesi sunarken son derece uyarlanabilir esnek özelliklere sahiptir. Ayrıca Paldesk Canlı Sohbet ve Yardım Masası özelliklerini hızlı ve kolay bir şekilde Drupal web sitenize eklemenize izin verir. Ziyaretçilerinize kolay kullanım özellikleri sunun ve onları müşterilere dönüştürün. Dönüşüm oranlarını ve sadık müşterilerinizi arttırın satın almaya hazır olduklarında ziyaretçilerinizle daha iyi etkileşimler sağlayın.

Magento  

Bu gelişmiş E-Ticaret platformu çevrimiçi işiniz için güçlü özellikler sunar. Satıcılara E-Ticaret mağazalarını özelleştirme yeteneği sağlar ayrıca sitenizin görünümü, hissi ve işlevleri üzerinde tam bir özgürlüğe sahip olursunuz. Magento  ücretsizdir ve açık kaynak teknolojisine dayanmaktadır. Ayrıca, arama motoru optimizasyonu, güçlü pazarlama ve katalog yönetimi araçları sunar. 

Shopify 

Çevrimiçi, sosyal medyada yüz yüze satış yapabilmenizi sağlayan özelliklere sahip bir E-Ticaret platformu. Bir iş kurmanıza ve büyütmenize de olanak tanıdığından, kolay bir arayüz aracılığıyla web sitesi oluşturmanıza ve özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, Facebook veya Pinterest’te aktif olanlar için sosyal satış işlevlerine sahiptir.

WooCommerce  

WooCommerce, WordPress kullanıcıları için açık kaynaklı bir E-Ticaret platformudur. Bazı özellikler arasında gönderim seçenekleri, raporlama ve mobil uyumlu işlevler bulunur. WordPress için tasarlansa da, diğer platformlara da bağlanır.

E-ticaret hakkında blog yazılarımızı takip etmenizi tavsiye ederim.

Sosyal medyadan bizleri takip edebilirsiniz.

@queendijital