İÇERİK PAZARLAMA

İçerik Pazarlaması Zaman Alıcı Bir İş

Queen Dijital İçerik Pazarlama
Q

ueen Dijital olarak sorumluluğu üstlenmemizi, kullanıcı katılımını arttırmamızı ve kitlenizin içine marka bilincini yerleştirmemizi sağlayın. Birçok işletme, iki ana nedenden ötürü içerik pazarlama stratejilerini gerçeğe dönüştürmekte zorlanıyor:

  1. Çoğu işletme sahibi, etkili içerik pazarlaması oluşturmak için gereken deneyim ve becerilerden yoksundur.
  2. Sürekli olarak kaliteli içerik hazırlamak ve izleyicileriyle günlük olarak paylaşımda bulunmak için zamanları yok.

Peki marka bilinirliğini nasıl arttırıyor ve çevrimiçi kitlenizle etkileşime geçiyor musunuz? Queen Dijital “Yapılacaklar” listenizden çıkartacağınız, ekonomik ve değerli içerik pazarlama hizmetleri sunarak işinize odaklanmanız için daha fazla zaman tanır.

Neden İşim için içerik Pazarlamasına ihtiyacım var?

Okuyucularınıza bağlanan ve değer getiren ilgi çekici içerikler oluşturarak, izleyicilerinizle ilişkiler kurma yolunda büyük bir yolda olacaksınız. Araştırmalar, hedef kitlenizin ne kadar kaliteli içerik harcadığını, size güvenme ve sizden satın alma olasılıklarını artırdığını göstermektedir. İçerik pazarlamacılığına neden yatırım yapmanız gerektiğine dair birkaç neden ve istatistik daha:

  • İnternet kullanıcılarının yüzde 70’i, geleneksel reklamlara karşı içerikten ürünler hakkında bilgi edinmek istiyor.
  • Arama sonuçlarında yerel, faydalı bilgiler bulan kişilerin yüzde 75’inin fiziksel mağazaları ziyaret etme olasılığı daha yüksektir. ( Google 2018)
  • İnsanların yüzde 84’ü markaların eğlendirici, hikayeler anlatan, çözümler sunan ve deneyimler ve etkinlikler oluşturan içerik sağlamasını beklemektedir. (anlamlı markalar, 2018)
  • Düzenli içerik üreten web siteleri 7 kat daha fazla trafik alıyor. İçerik pazarlama, giden pazarlamaya göre % 62 daha düşük maliyetlidir.

• İçerik pazarlamacıları, benimsemeyenlerin sayısı kadar 6 kat fazla İçerik pazarlaması, e-posta pazarlamanızı ve sosyal medya pazarlama çabalarınızı geliştirir. Oldukça etkili organizasyonların % 86’sında içerik stratejisinden sorumlu bir kişi var.

• Pazarlamacıların% 72’si marka içeriğinin dergi reklamından daha etkili olduğunu düşünüyor.

• En yaygın içerik pazarlama dağıtım mekanizması, pazarlamacıların % 87’si tarafından kullanılan sosyal medyadır.

• İnfographics “beğenilir” ve 3X sosyal medyada diğer tüm içerik türlerinden daha fazla paylaşılır.

İçerik pazarlama geleneksel reklamcılık türlerine göre daha etkili ve ucuz olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca dönüşümleri etkilediği de bilinmektedir. İçerik pazarlama hizmetlerimiz, sonuçları yönlendiren ve tüm dijital pazarlama varlığınızı geliştiren içerik oluşturmanıza ve geliştirmenize yardımcı olacaktır.

İçerik Pazarlama Hedefler

İçerik pazarlama

İşletmenizin müşterilere ihtiyacı var ve bugün müşterileriniz çevrimiçi.

Birçok işletme ilk günlerde insanları işletmelerinden içeri girmelerini sağlamak için mücadele eder ve bu genellikle normal kabul edilir. İnsanları yeni bir işletmeye güvenmeye ikna etmek kolay değil (ünlü biri onu başlatmadıkça, ama bu tamamen farklı bir hikaye). Aynısı çevrim içi olarak da geçerlidir.

Herhangi bir içerik pazarlama stratejisinde genellikle dört ana hedef vardır:

Beklentilerinizi Alıcılara Dönüştürün

Sayfanıza yüzlerce ziyaretçi gelmesini ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin