GOOGLE REKLAM (SEM)

GOOGLE REKLAM - SEM -

Arama motoru pazarlaması (SEM), bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) görünürlüğünü artırmak için kullanılan ücretli dijital pazarlama stratejisidir. Google reklam (SEM), en çok kullanılan arama motoru Google’da sonuç sayfalarında daha yüksek bir sıralama elde edebilmek için, web sitesi içeriğini ayarlayan ücretsiz arama motoru optimizasyonunu (SEO) veya tıklama başına ödeme yapılan ücretli pazarlama sistemi kullanılabilir.

SEM Kampanyalarının Faydaları Neler?

SEM Kampanyalarının Faydaları Neler?

Küçük işletmelerin ciddi olarak dikkate alması gereken kanallardan biri SEM (arama motoru pazarlaması) veya başka bir deyişle Google veya Bing’deki sponsorlu reklamlardır. SEM’in işletmeniz için nimet olabileceği 5 yolu kısaca gözden geçirelim:

1. Uygun fiyatlı ve hızlıdır:

SEM ile ilgili en önemli şey, kampanyanızla ilgili sitenizin her alanında, gerçekleşen eylemleri ölçülebilirsiniz. (kullanıcıların bir formu doldurması, bir PDF indirmesi, sitenizde alışveriş yapması vb. Eylemler). Bu, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını ayrıntılı olarak inceleyebileceğiniz ve gerçek iş hedeflerine yanıt olarak bütçeleri ve kampanyaları optimize edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca minimum yatırım yoktur. Böylece her işletme, kampanya stratejisini elinde ne kadar bütçesi olduğuna göre planlayabilir.

2. Hedef kitleniz ve potansiyel müşterilerinizle doğrudan bağlantı kurun:

Anahtar kelimeleri (kullanıcıların Google’da belirli bir ürün veya hizmeti aramak için kullandıkları terimler) kullanarak, SEM kampanyaları ile , coğrafi konum, demografik kriterler, çevrimiçi olarak aktif oldukları zaman ve günlere göre potansiyel müşterilere doğrudan hitap edebiliriz. Küçük bir işletme için, yalnızca ürünleriniz veya hizmetlerinizle en çok ilgilenen kişilere reklam gösterme yeteneği, alakalı olmayan kitlelere yaptığınız harcamaları en aza indirdiği gibi yerel müşterilerle bağlantı kurmak için oldukça kullanışlıdır.

3. Şirketiniz için marka bilinirliği geliştirin:

Küçük bir işletme, sektörüyle ilgili anahtar kelimeleri kullandığında, aynı terimleri arayan kişiler o işletmenin reklamlarını görecektir. SEM kampanyaları, arama motorunda sayfa sıralaması sonuçlarınızı yükseltmeye odaklanan bir SEO stratejisinden çok daha hızlı bir şekilde marka görünürlüğüne ve farkındalığına yardımcı olur.

4. Pazar Analizi: Ürününüz veya hizmetiniz alakalı mı?

İyi organize edilmiş bir TBM (SEM) kampanyası, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tüketicilerin aradığı şey olup olmadığını belirlemenin en hızlı ve en etkili yoludur. Ayrıca, Google Ads raporları, web sitenizde değişiklik veya iyileştirme yapmanız gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olmak için size epeyce bilgi verebilir.

5. Müşterilerinizle yeniden bağlantı kurun:

SEM kampanyaları, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş veya sitenizi satın almış kullanıcılarla yeniden bağlantı kurmanıza olanak tanır. Buna yeniden hedefleme veya yeniden pazarlama denir ve çoğu durumda, potansiyel müşterilerin harekete geçmeden ve satın alma kararı vermeden önce bir reklamı birkaç kez görmesi gerekir. Yeniden hedefleme kitleleri, ürün ve hizmetlerinize halihazırda ilgi göstermiş olanlardır. Onları yeniden hedefliyor ve başka bir reklam göstererek potansiyel olarak satın almaya yönlendirebiliyorsunuz.

SEM veya Arama Motoru Reklamcılığının küçük işletmenize neler sunduğunu anladığınızda, bunu kesinlikle dijital pazarlama stratejinize dahil etmek isteyeceksiniz. Google reklamcılığının bir sonraki adım olduğunu düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Google Ads Dönüşüm İzleme

Şirketiniz için değerli eylemlere dönüşüm denir. Bir dönüşüm, örneğin bir haber bültenine abone olmak, bir uygulamayı indirmek veya bir ürün satın almak olabilir.

Dönüşüm izleme, tanımlanan dönüşümleri ölçmenize ve bunları belirli kaynaklara atamanıza yardımcı olur. Bu şekilde, bir dönüşümün bir dijital reklam kampanyasından mı, bir sosyal medya gönderisinden mi yoksa web sitenize doğrudan bir ziyaretten mi kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Measure Your Visits

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip. ex ea commodo consequat.

See job offers
Web tasarım

Google Ücretli Arama’nın Kanal Payı Büyümeye Devam Ediyor…

Google Reklam – SEM internet reklamcılığının etkili bir platformu haline geliyor.