Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Türkiye’de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak da bilinen SEO, herhangi bir web sitesinin hedeflediği kullanıcıların Google gibi belli başlı arama motorlarında yaptıkları sorgularda sitedeki en alakalı, doğru ve açıklayıcı sayfaları öne çıkarmayı hedeflemektedir.

Diğer bir deyişle:

SEO, bir sitenin arama sonuçlarının organik (ücretsiz) bölümündeki sıralamasını iyileştirmekle ilgilidir.

SEO NEDİR?

Arama motoru optimizasyonu

Google’ın ve diğer büyük arama motorlarının, güncel sıralama kriterlerini etkin biçimde öğrenerek bunlara göre gerekli iyileştirmelerin yapılmasını sağlayan sürecin tamamına SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) denilmektedir. 2019 yılı itibariyle arama deneyimi tek başına klasik yöntemlerle gerçekleşmiyor. İşin içine sesli aramalar, akıllı asistanlar, uluslararası aramalar ve lokal aramalar girmiş durumda. Search Engine Optimization ya da Arama Motoru Optimizasyonu yerine Search Experience Optimization – Arama Deneyimi Optimizasyonu olarak tanımlanmalıdır. Müşterilerimizin hedef kitlelerinin beklentilerini karşılayan web sitesi ve içerikler oluşturmalarını başarılı bir SEO çalışması için öncelikli hedef olarak belirliyoruz.

SEO Nasıl Çalışır?

Her şey arama motorlarıyla (Google gibi) başlar. Her arama motoru, bir dizin oluşturmak için İnternet üzerinden alabilecekleri tüm içeriği ve bilgileri toplamak için tarayıcılar gönderir. Kullanıcı tarafından bir sorgu geldiğinde, arama motorunun algoritması, arama sonuçlarında genellikle arama motoru sıralamaları olarak bilinen en önemli ve alakalı bilgileri sağlamak için bu dizini gözden geçirir.

İşte SEO burada devreye giriyor. Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarının web sitenizde neler olduğunu, işletmenizin sunduğu değeri ve alakalı anahtar kelimelere nasıl bağlandığınızı anlamasına yardımcı olmamızı sağlar. Web sitenize organik trafik çeken ve dijital pazarlama stratejinizin her yönünü güçlendiren temeldir.

Ancak büyük arama motorları, artan kullanıcı taleplerini karşılamak için sürekli olarak algoritmalarını ve stratejilerini geliştirmektedir. Bu nedenle, sizin ve işletmeniz için sürekli çalışan sürdürülebilir bir optimizasyon stratejisi sürdürmek çok önemlidir.

SEO ile İşletmenizi Büyütme

Yalnızca Google’da her gün 3,5 milyar arama yapılıyor ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için yarışan pek çok web sitesinin tek amacı görünürlük kazanmaktır. Ancak, uzman anahtar kelime araştırması ve SEO iyileştirmesi sayesinde, işletmeniz hak ettiği görünürlüğü kazanacaktır.

Bizimle bir ortaklık kurarak, dijital başarınız için çalışan eksiksiz bir uzman ekibiniz olur. Yani hedefiniz ne olursa olsun — trafik çekmek, potansiyel müşteriler oluşturmak, satışları en üst düzeye çıkarmak, marka bilincini artırmak — deneyimlerimizle sizlere fayda sağlayabiliriz.

HEDEFİMİZ

SEO NEDİR

Google’da son yıllarda gerçekleşen algoritma güncellemelerinin kaliteli ve kullanıcı beklentilerini karşılayan web sitelerini öne çıkarmasından hareketle, bize göre hedef arama sorgularında sıralama başarısı elde etmek bir SEO projesinin başarısını ölçmek için yeterli değildir. Bizce başarılı bir SEO çalışması hedeflemesi, yüksek kullanıcı etkileşimine sahip, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan içeriklerle bezenmiş ve bunu yaptığı ölçüde dönüşümü düzenli olarak artan web sitesi oluşturmak olmalıdır.

Her Tıklama Önemlidir

Kampanyalarınızın yüksek Tıklama Oranlarına sahip olmasını istiyorsunuz , çünkü daha fazla kişi içeriğinizi görüntüler ve işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıkladığında satın alma olasılıkları daha yüksek olur.

Daha Fazla TO’ları İçin Bizi Arayın